Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 0 , 7 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność oddechowa: Pytania do specjalistów

Czy po wyleczeniu infekcji czynności oddechowe powrócą?

Witam. Pisze w sprawie swojego ojca ma 66 lat i został przywieziony do szpitala z infekcja dróg oddechowych. Od 4 lat leczy się na POChP. Trafił na oddział pulmonologii gdzie niestety stan się pogorszył i występuje ciężka niewydolność oddechowa.... Witam. Pisze w sprawie swojego ojca ma 66 lat i został przywieziony do szpitala z infekcja dróg oddechowych. Od 4 lat leczy się na POChP. Trafił na oddział pulmonologii gdzie niestety stan się pogorszył i występuje ciężka niewydolność oddechowa. Lekarze mówią że ma również niewydolność nerek spowodowaną cukrzycą st. 2. Jest w stanie sedacji propofolem i podłączony do respiratora już trzecia dobę. Po próbie odłączenia respiratora nie oddycha na tyle żeby móc bo odłączyć na stałe. Panie doktorze czy jest szansa że po wyleczeniu infekcji gdzie lekarze jeszcze o to walczą wyjdzie z tego? Dodam że widać iż ojciec odczuwa ból w czasie iniekcji propofolu i to mnie dobija bo widać że jest częściowo świadomy tego co się dzieje. Widać u niego ból i cierpienie. Proszę o odpowiedź czego się można spodziewać.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy niewydolność krążeniowo-oddechowa jest równoznaczna z zawałem?

Witam mój tata zmarł na niewydolność krążeniowo-oddechową czy to jest zawał? potrzebne mi to jest do uzyskania ubezpieczenia.

Czy z takimi dolegliwościami można robić badania kontrastowe?

Witam, Mój tata miał niedomykalność zastawki trójdzielnej nadciśnienie plucne , przewlekła niewydolność krążenia, niewydolność oddechową i zakrzepica żył. Czy osobie z takimi dolegliwościami mozna robić badanie kontrastowe ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest jakakolwiek szansa, że stan mojego taty ulegnie poprawie?

Dzień dobry. Mój tata (58 lat) od 10 lat cierpi na chorobę Parkinsona. Miesiąc temu, po upadku, pękła mu śledziona, którą usunięto operacyjnie. Po tym wydarzeniu stan taty radykalnie się pogorszył - zaszła niewydolność oddechowa. Wobec tego od... Dzień dobry. Mój tata (58 lat) od 10 lat cierpi na chorobę Parkinsona. Miesiąc temu, po upadku, pękła mu śledziona, którą usunięto operacyjnie. Po tym wydarzeniu stan taty radykalnie się pogorszył - zaszła niewydolność oddechowa. Wobec tego od razu ze szpitala tata przeniósł się do ośrodka opiekuńczego - musi być cały czas podłączony pod respirator. W ciągu 3 tygodni pobytu w ośrodku tata regularnie ma gorączkę (średnio co 2-3 dzień), zdiagnozowano infekcję, którą antybiotyki zwalczają maksymalnie na kilka dni. Potem sytuacja się powtarza. Kontakt z tatą jest już jedynie wzrokowy, wydaje się, że ma nikłą świadomość otoczenia. Lekarze powiedzieli, że skoro antybiotyki nie pomagają na dłuższą metę, to wkrótce nie da się już nic zrobić i przestaną dalej podawać antybiotyk, co w rezultacie - prędzej czy później - doprowadzi do najgorszego scenariusza... :( Piszę tutaj po to, aby upewnić się - czy na pewno w tej sytuacji nie ma już żadnego innego wyjścia/pomocy? :(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym może świadczyć płytki oddech po wypiciu alkoholu?

Witam Od jakiegos czasu zaobserwowałem u siebie dziwne objawy po wypiciu alkoholu. Mianowicie będąc już na kacu ciężko mi się oddycha. Oddech jest płytki, nie mogę nabrać pełnego wdechu, mam wrażenie ze się zaraz uduszę. Problem nie pojawia się w... Witam Od jakiegos czasu zaobserwowałem u siebie dziwne objawy po wypiciu alkoholu. Mianowicie będąc już na kacu ciężko mi się oddycha. Oddech jest płytki, nie mogę nabrać pełnego wdechu, mam wrażenie ze się zaraz uduszę. Problem nie pojawia się w trakcie spożywania alkoholu, jest wręcz odwrotnie - oddech pełny, równy itp. Dodam, ze nie piję dużo. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Moje pytanie: czy to normalny objaw na kacu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badań po udarze?

Tata po udarze trafił do szpitala. Dzień wcześniej utrata przytomności i ogólne osłabieniem problemy z mową. W szpitalu wykonano badania, m.in. biochemię krwi: pH 7,426; PO2 35,8 mmHg; PC02 39,3 mmHg; cHCO3 24,6 mEq/l; cO2SAT 70,2%. Żadnych informacji w... Tata po udarze trafił do szpitala. Dzień wcześniej utrata przytomności i ogólne osłabieniem problemy z mową. W szpitalu wykonano badania, m.in. biochemię krwi: pH 7,426; PO2 35,8 mmHg; PC02 39,3 mmHg; cHCO3 24,6 mEq/l; cO2SAT 70,2%. Żadnych informacji w wypisie o niewydolności oddechowej, ale tata nadal osłabiony i nie robiono dalszych badań krwi. Jest 6 dni po udarze i dzień po wypisie. Czy należy się zwrócić do lekarza rodzinnego lub pulmunologa? Udar oczywiście uszkodził mózg, ale w płacie potylicznym lewym, ale martwi mnie bardzo niska saturacja tlenem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć niewydolność oddechową przy dużej wadze?

Niewydolność oddechowa otyłość Mam 21 lat ważę 130 kg przy wzroście 185 cm i mam często kłopoty z oddychaniem
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Stejbach (Krawczyk)
Mgr Joanna Stejbach (Krawczyk)

Czy wprowadzanie w śpiączki i intubowanie jest dla 80-letniego człowieka bezpieczne?

Witam. Moj dziadek przeszedł operacje usunięcia raka jelita. Wszystko było dobrze. Zaczynał po kilku dniach chodzić. Bylismy przeszczesliwi. Po czym niespodziewanie okazało sie ze jelito sie rozeszło. I dostał zapalenia otrzenej. Kolejna operacja. I tu sie zaczęły problemy. Dziadek ma... Witam. Moj dziadek przeszedł operacje usunięcia raka jelita. Wszystko było dobrze. Zaczynał po kilku dniach chodzić. Bylismy przeszczesliwi. Po czym niespodziewanie okazało sie ze jelito sie rozeszło. I dostał zapalenia otrzenej. Kolejna operacja. I tu sie zaczęły problemy. Dziadek ma niewydolność oddechowa. Chorował na pochp. Był zaintubowany. Pozniej oddychał sam. Znowu był problem znowu zaintubowali. Kolejny raz odłączyli. 5 dni ok. Po czym znowu musieli zaintubowac i wprowadzać w śpiączkę farmakologiczna. Czy sa szanse ze dziadek zacznie w końcu oddychać ? Czy wprowadzanie w takie śpiączki i intubowanie jest dla 80 letniego człowieka bezpieczne ? Jeździmy codziennie z dusza na ramieniu. Jednego dnia jest dobrze drugiego zle. Lekarze nic nam nie mowia. Jedynie ze jest niewydolny oddechowo i musimy czekać. Jak długo będziemy czekać ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak powinno przebiegać leczenie po poważnym urazie głowy?

Witam . Pisze z wielkim problemem mojego brata , który 9 grudnia 2018 r. został przez osobę trzecią zaatakowany w głowę , my jako rodzina sami dobrze nie wiemy co sie dokładnie stało policja ustala okoliczności . Mój brat został... Witam . Pisze z wielkim problemem mojego brata , który 9 grudnia 2018 r. został przez osobę trzecią zaatakowany w głowę , my jako rodzina sami dobrze nie wiemy co sie dokładnie stało policja ustala okoliczności . Mój brat został przewieziony w stanie krytycznym do szpitala i był operowany . Jego rozpoznanie to uraz czaszkowo-mózgowy z ostrym krwiakiem podtwardówkowym prawostronnym i pourazowym obrzekiem mózgu krwawieniem podpajęczynkowym , ostra niewydolnośc oddechowa. Brat przez miesiąc leżał na intensywnej terapii , ale tam stwierdzili że już nic nie mogą zrobić , i oddali go na oddział ogólny bo żaden inny nie chciał go przyjąć , brat nadal jest niestabilny oddechowo , gorączkuje i nadal ma obrzęk mózgu , nie jest w śpiączce ale nie ma z nim jakiegokolwiek kontaktu . Oddali go na tzw. przechowalnie na oddział ogólny gdzie sami lekarze twierdzą , że on tam nie powinien się pojawić , nie dostali rozporządzeń z Intensywnej o dalszym leczeniu przysłali go bez żadnego antybiotyku na gorączkę . Przeniesli go na inny odział bez aparatur kontrolujących oddech czy tętno , gdyż brat ma podawany cały czas tlen i jest niestabilny oddechowo. Brat ma dokarmianie dojelitowe . Może ktoś miał podobną sytuację , my jako rodzina nie możemy go zostawić tam na pewną śmierć dlatego szukamy jakiejś kliniki lub lekarza , kogoś kto by nam poradził gdzie mamy się udać i co robić w takiej sytuacji .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą oznaczać dziwne problemy z oddychaniem?

Witam, mam od około roku dziwne problemy z oddychaniem. Mój oddech zwłaszcza przy wydechu jest charczący, słychać to gołym uchem. Na jesieni miałem badanie spirometryczne i miałem problem z mocnym wydmuchaniem powietrza. Byłem też u laryngologa i nie stwierdził zwężeń... Witam, mam od około roku dziwne problemy z oddychaniem. Mój oddech zwłaszcza przy wydechu jest charczący, słychać to gołym uchem. Na jesieni miałem badanie spirometryczne i miałem problem z mocnym wydmuchaniem powietrza. Byłem też u laryngologa i nie stwierdził zwężeń krtani. Mam także wrażenie jakbym nie czuł dobrze powietrza przy głębokim wdechu. Boję się że to początki jakiejś niewydolności oddechowej, bo bywam też pobudzony i dość łatwo się męczę. Co robić ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy powinnam powtórzyć badanie grasicy?

Moja mama miała przetrwała grasicę, zmarła z powodu niewydolności oddechowej z tym że żadnych objawów miastenicznych nie miała.Miala 31 lat.Bylo to dawno rok'92.Z objawy na to że również mogę to mieć zrobiłam badanie.Wymiary grasicy w wieku 21 lat: wysokość... Moja mama miała przetrwała grasicę, zmarła z powodu niewydolności oddechowej z tym że żadnych objawów miastenicznych nie miała.Miala 31 lat.Bylo to dawno rok'92.Z objawy na to że również mogę to mieć zrobiłam badanie.Wymiary grasicy w wieku 21 lat: wysokość 4cm, wymiar a-p w lini pośrodkowej 1,5cm i największej średnicy 2,5cm. Lekarze uspokajali aczkolwiek odnosiłam wrażenie że mało który wogole wie coś więcej w tym temacie.W chwili obecnej (mam 37lat)zaczęły się u mnie bóle w klatce piersiowej i dziwne uczucie w szyi.Bylam badana już pod wieloma chorobami (w tym również nerwicy -tabletki nie pomagają)Czy powinnam powtórzyć to nadanie i udać się do specjalisty czy z mojego starego badania wynika że wszystko jest okej.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jestem w grupie ryzyka jeżeli chodzi o koronawirusa?

Witam, mam 21 lat, od dziecka posiadam lejkowatą klatkę piersiową. Moj organizm ciężko znosi „większy” wysiłek- przykładowo nic mi nie jest przy jeździe na rolkach, ale nie mogę biegać, ponieważ ciężko mi się oddycha. Poza niską tolerancją wysiłku nie... Witam, mam 21 lat, od dziecka posiadam lejkowatą klatkę piersiową. Moj organizm ciężko znosi „większy” wysiłek- przykładowo nic mi nie jest przy jeździe na rolkach, ale nie mogę biegać, ponieważ ciężko mi się oddycha. Poza niską tolerancją wysiłku nie mam więcej żadnych dolegliwości z nią związanych. Moje pytanie brzmi: jak rozpoznać niewydolność oddechową, czy mogę ją mieć? Czy powinnam się obawiać? Czy jestem w grupie ryzyka jeżeli chodzi o koronawirusa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak interpretować wynik EEG u dziecka z problemami ze słuchem?

Prosze o pomoc. Syn jest wczesniakiem ur 30tc waga 2050. Niewydolnosc oddechowa noworodka. Wsparcie nCPAP. Leki ototoksyczne. Bezdechy. Odma oplucnowa prawostronna. Obustronny krwotok dokomorowy II stopnia. Krwawienie z żołądka. W maju bedzie mial rok. W tej chwili ma... Prosze o pomoc. Syn jest wczesniakiem ur 30tc waga 2050. Niewydolnosc oddechowa noworodka. Wsparcie nCPAP. Leki ototoksyczne. Bezdechy. Odma oplucnowa prawostronna. Obustronny krwotok dokomorowy II stopnia. Krwawienie z żołądka. W maju bedzie mial rok. W tej chwili ma stwierdzony opozniony rozwoj psycho-ruchowy na poziomie 5 miesiecy. Badania przesiewowe robione kilkakrotnie wychodzily prawidlowo. Jednak mąż mial watpliwosci co do prawidlowego sluchu i zrobilismy ABR - brak odpowiedzi. Powtorzylismy kilkakrotnie i ciagle to samo. Wkoncu traflismy do Kajetan i tam wszystko wyszlo- brak odpowiedzi. Diagnoza obustronny niedosluch zmyslowo nerwowy. W tej chwili czekamy na kwalifikacje do implantu ale prosze o porade poniewaz wedlug nas dziecko reaguje na dzwieki. Jak mu spiewam ulubiona piosenke to sie usmiecha i szuka gdzie jestem jak sie go zawola po imieniu to taka sama reakcja. Jak zapukamy w cos to albo sie wystraszy albo na chwile unieruchomi. I to wszystko robimy naprawde z duzej odleglosci oraz gdy jest od nas odwocony wiec nie ma mowy o innych bodzcach typu dmuchniecie itd. Robilismy EEG -zapis ze zmianami o niewielkim nasileniu ( mamy sie tym nie martwic) oraz Rezonans magn. Wokol nadnamiotowego ukladu komorowego widoczne pasma podwyzszonych sygnalow w obrazach SE/T2 nieregularnego ksztaltu symetryczne wykazuja obnizona intensywnosc sygnalow w SE/T1 I FLAIR. Obraz odpowiada nieukonczonej mielinizacji w tych okolicach. Poza tym intensywnosc sygnalow w obrebie istoty bialej i szarej oraz stopien mielinizacji w granicach normy dla wieku. Uklad komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony symetryczny z nieznacznie szerszymi trojkatami i rogami potylicznymi - obraz jak po przebytym krwawieniu dokomorowym. Do stropów trójkątow komor bocznych dochodza zakrety i bruzdy mozgu. Cialo modzelowate w plaszczyznach strzalkowych wąskie. Komora IV prawidlowa. Struktury tylnojamowe bez cech patologii. Przestrzenie płynowe podpajęczynówkowe nieposzerzone. Rezerwa plynowa na poziomie otworu wielkiego czaszki zachowana. Nerwy VII VIII wyksztalcone podobnie jak struktury kanalowa polkolistych i slimakow. Prosze o pomoc. Nie wiem co robic. Od roku zmagamy sie z roznymi podejrzeniami m.in mpz ... A teraz sluch. Boje sie implantow jesli on naprawde slyszy a coraz wiecej mamy na to przykladow. Przeciez dziecko kompletnie nieslyszace nie moze reagowac... Czy moze to neuropatia?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

O czym może świadczyć podwyższone CPK u osoby odczuwającej osłabienie/?

Dzień dobry, Od ok. 2 lat mam nietypowe objawy, które występują raz lub dwa razy w miesiącu. Czasami dolegliwości są znikome a niekiedy bardzo odczuwalne. Najczęściej występujące to: osłabienie, otępienie, drętwienie kończyn, skurcze łydek, niewydolność oddechowa, kłucie w mięśniach... Dzień dobry, Od ok. 2 lat mam nietypowe objawy, które występują raz lub dwa razy w miesiącu. Czasami dolegliwości są znikome a niekiedy bardzo odczuwalne. Najczęściej występujące to: osłabienie, otępienie, drętwienie kończyn, skurcze łydek, niewydolność oddechowa, kłucie w mięśniach, częste oddawanie moczu i stolca (nawet 3 razy dziennie), ból pleców i ud z przodu, delikatny ból i pieczenie z tyłu głowy. Ostatnio osłabienie połączone było z brakiem czucia w ciele oraz problemem z ruchem (silne przemęczenie, lekki paraliż mięśni - ustąpiło po godzinie). Podczas jazdy samochodem w trakcie pierwszych objawów pojawił się równolegle skurcz w klatce piersiowej i drętwienie od klatki do prawej dłoni. W szpitalu w badaniu krwi wykonanym 2-krot. wyszło podwyższone CPK (766 i 778 U/L dla 60-390), natomiast reszta w normie. Badania kardiologiczne wykonane (EKG, Holter, echo, holter ciśnieniowy - diagnoza: zespół wazowagalny). Bolerioza wykluczona. RTG klatki w porządku. Pulmonolog nic nie dostrzega. Badania CPK powtarzane regularnie w odstępach ok 1 mies.: - 232 U/l dla 0-190, - 303 U/l dla 0-190, - 195 U/l dla 0-190, - 414 U/l dla <190, - 272 IU/l dla 24-204. Zawsze przy objawach pojawia się podwyższone CPK. Inne badania krwi i moczu (kreatynina, lipidogram, jonogram, TSH, CK-MB etc w normie). O czym może świadczyć permanentnie podwyższone CPK? Gdzie szukać pomocy - objawy są coraz bardziej dokuczliwe i występują coraz częściej?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki

Czy u pacjenta z niewydolnością serca i utrwalonym migotaniem przedsionków powinno być zastosowane znieczulenie w kręgosłup?

Protokół sekcji zwłok mojego taty w rozpoznaniu:kardiomiopatia przerostowa,ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.Tata zmarł na stole operacyjnym podczas zabiegu TUR-P łagodny przerost prostaty w znieczuleniu ogólnym.Czy u pacjenta z niewydolnością serca i utrwalonym migotaniem przedsionków nie powinno być zastosowane znieczulenie w kręgosłup.Nie był to zabieg ratujący życie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co było przyczyną śmierci mojego brata?

Zmarł mój brat z prokuratury dostalam dokumenty w ktorych napisano ze głowną przyczyną byla ostra niewydolnosc krążeniowo oddechowa przy skrajnie powiekszonym sercu. Do smierci rowniez przyczynilo sie toksyczne potegowanie paracetamolu przez spozyty alkochol etylowy uszkadzajacy watrobe nie rozumiem tego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jakie są objawy niewydolności krtaniowo-oddechowej?

Jakie są objawy niewydolności krtaniowo oddechowej ??? Czy śmierć następuje szybko ??? Czy człowiek jest świadomy, że umiera??? Od czego może powstać taka niewydolność ???
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą zmiany niedotlenieniowo-niedokrwienne z obecnością metabolitów krwi?

Witam zwracam się z prośbą o interpretację poniższego wyniku noworodek 2 tydzień na świecie Uwagi Badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE, GRE uzyskując obrazy T1, T2, FLAIR DWIADC, SWI w przekrojach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. Dane ze skierowania: ciężka zamartwica... Witam zwracam się z prośbą o interpretację poniższego wyniku noworodek 2 tydzień na świecie Uwagi Badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE, GRE uzyskując obrazy T1, T2, FLAIR DWIADC, SWI w przekrojach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. Dane ze skierowania: ciężka zamartwica urodzeniowa, niewydolność F krążenia, niewydolność oddechowa ur. 6.01.2018r. w 39 Hbd, Apgar-2pkt. Podwyższenie intensywności sygnału w obrazach T1– zależnych i FLAIR jąder podstawy mózgu (tylne części jąder soczewkowatych i brzuszno-boczne części wzgórz) oraz kory zakrętu Rolanda obustronnie (z zaznaczonym jej scieńczeniem w obrazach T2 - zależnych); cechy restrykcji dyfuzji w obrębie w/w jąder podstawy oraz drobne ogniska restrykcji dyfuzji w korze zakrętu Rolanda obustronnie. Podwyższenie sygnału w obrazach T2 i FLAIR podkorowej istoty białej okolic zakrętów Rolanda oraz sąsiadującej istoty białej okolic czołowo-ciemieniowych obu półkul mózgu-najpewniej zmiany niedotlenieniowo- niedokrwienne z obecnością metabolitów krwi- do kontroli MR. Poza tym: Torbiel przegrody przezroczystej i sklepienia szer. do 3,5mm Innych zmian w obrębie mózgowia nie wykazano. Szerokość przymózgowych przestrzeni płynowych do 5mm- norma. struktury pośrodkowe nieprzemieszczone Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny Struktury tylnego dołu czaszki bez zmian w badaniu.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń oddechu u 28-latki?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu cierpię na ostrą niewydolność oddechową,kaszel, świst itp. Zaburzenia były silne do tego stopnia,ze oprócz antybiotyków czeka mnie wizyta u pulmunologa. Niestety mam też jedną dolegliwość pojawiającą się w silnych napadach stresu,związaną z moją anemią... Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu cierpię na ostrą niewydolność oddechową,kaszel, świst itp. Zaburzenia były silne do tego stopnia,ze oprócz antybiotyków czeka mnie wizyta u pulmunologa. Niestety mam też jedną dolegliwość pojawiającą się w silnych napadach stresu,związaną z moją anemią-łaknienie spaczone. Jak pewnie się Państwo domyślają, lekarz pierwszego kontaktu nie wie o mojej wstydliwej przypadłości. Zaprzestałam do robić od paru dni,ale pytanie mam następujące - czy jedzenie, zucie papieru,tektur mogło wpłynąć na zaburzenie oddychania? Czy produkty te mogą mieć silny wpływ na obecny stan i czy jest w ogóle możliwe by kawałki substancji przedostały się do okskrzeli/płuc ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty