Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 0 , 8 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie kamienia: Pytania do specjalistów

Jak wygląda zabieg usunięcia kamienia żółciowego?

Mam 7 mm kamień żółciowy w okolicy prawej strony śrödbrzusza I muszę go usunäć.Czy ten zabieg wykonywany jest przez brzuch czy gardło.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mam zrobić w przypadku, gdy kamienie nie zostaną wydalone samodzielnie ?

Dzień dobry, wczoraj po 5 miesiącach miałam zdjęty cewnik jj. Był on założony po wcześniejszym zabiegu usunięcia kamienia metoda ecirs. Po zdjęciu cewnika okazało się ze w moczowodzie mam dwa kamienie 7 i 5 mm. Takiej wielkości kamienie już wydalalam... Dzień dobry, wczoraj po 5 miesiącach miałam zdjęty cewnik jj. Był on założony po wcześniejszym zabiegu usunięcia kamienia metoda ecirs. Po zdjęciu cewnika okazało się ze w moczowodzie mam dwa kamienie 7 i 5 mm. Takiej wielkości kamienie już wydalalam mając cewnik. Po zdjęciu cewnika poinformowano mnie ze nie powinnam dostać kolki nerkowej ale co mam zrobić w przypadku nie wydalenia tych kamieni samodzielnie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ból w nerce podczas oddawania moczu

Witam, wczoraj został założony cewnik DJ. Z mojego moczowodu usunięto 3 kamienia a 4 został pokruszony i ma sam wyjść. Problemy są następujące: -Boli w podbrzuszu cały czas - Podczas sikania odczuwam ból w nerce plecach w okolicach nerki,... Witam, wczoraj został założony cewnik DJ. Z mojego moczowodu usunięto 3 kamienia a 4 został pokruszony i ma sam wyjść. Problemy są następujące: -Boli w podbrzuszu cały czas - Podczas sikania odczuwam ból w nerce plecach w okolicach nerki, oraz ból pęcherza coś jakby ściskanie. - Problem z utrzymaniem moczu, jeśli tylko poczuje że muszę iść do toalety to muszę. Próba zaciśnięcia pęcherza skutkuje bólem w plecach. Lekarz twierdzi że to normalne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może być przyczyną krwawienia dziąsła?

Po szczotkowanie zębów, zauważyłam krew wydobywającą się z okolicy dziąsła. Z tego powodu domyłam to miejsce, jednak krew leciała przez kilka godzin, nie było to mocne krwawienie, ale jednak krwawiło. Dodam, że 2 miesiące temu miałam usuwany kamień nazębny. Co może być przyczyną krwawienia dziąsła, aż tak długo?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jakie mogą być jeszcze przyczyny nieświeżego oddechu?

Szukam przyczyn nieświeżego oddechu. Z najczęstszych przyczyn mogę wykluczyć migdałki ponieważ mam je usunięte, zęby mam poleczone, miałem też usuwany kamień nazębny. Bezpośrednim źródłem zdaje się być osad na języku, jeśli potrę go palcem lub np. wacikiem to czuję nieprzyjemny... Szukam przyczyn nieświeżego oddechu. Z najczęstszych przyczyn mogę wykluczyć migdałki ponieważ mam je usunięte, zęby mam poleczone, miałem też usuwany kamień nazębny. Bezpośrednim źródłem zdaje się być osad na języku, jeśli potrę go palcem lub np. wacikiem to czuję nieprzyjemny zapach, natomiast mam wrażenie, że tak naprawdę problem może być po stronie zatok. Po pierwsze, z tyłu jamy ustnej spływa mi do gardła jakaś wydzielina, praktycznie cały czas, nawet jeśli nie mam kataru, po drugie zawsze sygnałem dla mnie, że mam nieświeży oddech był dziwny niesmak w ustach, a dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że niesmak pochodzi z tej spływającej wydzieliny, czasami pojawia się tylko jednostronnie. Nie potrafię niestety powiedzieć czy ta wydzielina ma jakiś zapach ale zauważyłem, że im więcej wydzieliny tym poważniejszy problem z nieświeżym osadem na jezyku. Jeszcze do problemów z nosem dochodzi to, że przez większość czasu mam zatkany nos po lewej stronie. Proszę o podpowiedź co może mi dolegać, do jakiego lekarza pójść i jakie badania powinienem zrobić. Jakieś prześwietlenie zatok? Wymaz?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy należy zwiększyć dawkę suplementu?

Dzień dobry, Dwa tygodnie temu, postanowiłem wykonać rutynowe badanie krwi (morfologia, cholesterol, wapń całkowity, kwas moczowy, glukoza, sód, potas, magnez, chlorki, żelazo etc.). Przy okazji, zrobiłem również badanie Witaminy D 25(OH)D Total. Wynik... Dzień dobry, Dwa tygodnie temu, postanowiłem wykonać rutynowe badanie krwi (morfologia, cholesterol, wapń całkowity, kwas moczowy, glukoza, sód, potas, magnez, chlorki, żelazo etc.). Przy okazji, zrobiłem również badanie Witaminy D 25(OH)D Total. Wynik badań (prócz cholesterolu, ale to już inna historia) był całkiem niezły, jednak przy Witaminie D widniała wartość około 7 ng/ml. Zainteresowałem się tym tematem i otrzymałem informacje, że jest to skrajny niedobór, który może wpływać na moje problemy z trawieniem oraz spokojnym snem. Postanowiłem pójść do lekarza rodzinnego i omówić wyniki oraz ustalić odpowiednią dawkę Witaminy D. Ku mojemu zdziwieniu, lekarz powiedział, że nie mam czym się przejmować w kwestii wyniku Witaminy D, ponieważ żyjemy w takiej szerokości geograficznej, że zdecydowana większość ludzi ma niedobory tej Witaminy. Zignorował moje pytanie dot. dawkowania i zasugerował częstsze "kąpiele słoneczne". Postanowiłem nie dać za wygraną i kilkukrotnie dałem do zrozumienia, że jestem zainteresowany suplementacją, ponieważ pracuję z branży IT i większą część dni w tygodniu, spędzam w biurze i nie mam możliwości zbyt częstego przebywania na słońcu zwłaszcza w godzinach południowych. Lekarz zasugerował mi dawkę 2000j.m. Powiedział abym brał przez pewien czas i wszystko powinno się unormować. Po powrocie do domu spędziłem wiele czasu na literaturę dot. Witaminy D, dawkowania oraz porozmawiałem w przyjaciółmi, którzy na co dzień zajmują się tematyką zdrowej żywności. Wszyscy byli zaskoczeni dawką jaką otrzymałem przy wyniku ~7 ng/ml. Zarówno artykuły, które czytałem jak i znajomi, radzą mi abym zwiększył dawkę do Witaminy D do 10.000-15.000jm (dziennie) K2MK7 B-Complex a po miesiącu ponowne badanie. Chciałbym poznać Państwa opinię na ten temat. Kilka informacji o mnie: Mam 25 lat, ważę około 100kg, nie jestem chory oraz nie mam żadnych zaburzeń, jestem uczulony na pyłki (topola), w wieku 20 lat miałem podwyższony kwas moczowy oraz wykryto u mnie mały kamień, który został usunięty poprzez zabieg (bodajże endoskopowo). Przez ostatnie lata, nic mi nie dolega (prócz wyżej opisanych problemów z lekką niestrawnością oraz problemem ze spokojnym snem). Robię systematycznie badania krwi.
odpowiada 1 ekspert:
 Judyta Samul-Jastrzębska
Judyta Samul-Jastrzębska

Czy mogą pojawić się jakieś trwałe zmiany w pęcherzu lub cewce?

Miesiąc temu po zabiegu usunięcia kamienia z moczowodu miałam założony cewnik JJ, bo planowany był kolejny zabieg - RIRS. Ze wględu na pandemię poczekam na RIRS pewnie kilka miesięcy, a tymczasem mam dolegliwości ze strony tego cewnika - kłuje mnie... Miesiąc temu po zabiegu usunięcia kamienia z moczowodu miałam założony cewnik JJ, bo planowany był kolejny zabieg - RIRS. Ze wględu na pandemię poczekam na RIRS pewnie kilka miesięcy, a tymczasem mam dolegliwości ze strony tego cewnika - kłuje mnie w dolnym pęcherzu i cewce. Nie jest to moze duży ból, ale doskwiera zwłasza wieczorem. Nie mam gorączki czy krwiomoczu. Przyjmuję przepisaną przez urologa tamsulosynę, ale już się kończy. Czy mogę brać ją dłużej niż miesiąc? Czy po wyjęciu JJ za kilka miesięcy objawy znikną czy mogą pojawić się jakieś trwałe zmiany w pęcherzu czy cewce?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co robić z tą glazurą na zębie?

Witam. Dziś byłam u dentysty z nadwrażliwością po ukruszeniu się zęba ( jedynki). Pani doktor usunęła kamień i nałożyła tak zwana „ glazurę”. Po wyjściu z gabinetu wszystko było siperz jednak teraz minęło kilka godzin i mam wrażenie ze ta... Witam. Dziś byłam u dentysty z nadwrażliwością po ukruszeniu się zęba ( jedynki). Pani doktor usunęła kamień i nałożyła tak zwana „ glazurę”. Po wyjściu z gabinetu wszystko było siperz jednak teraz minęło kilka godzin i mam wrażenie ze ta glazura się kruszy i odpada. Co w takim przypadku? Czy to tak ma wyglądać ? Nigdy nie słyszałam o takim czymś a na internecie tez nic nie mogę znaleźć. Proszę o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy aparat ortodontyczny w tym przypadku pomoże?

Witam. Zaczęłam leczenie ząbków z próchnicy. W pazdzierniku jestem umówiona na usuwanie kamienia nazębnego. Chciałabym wyprostować ząbki. Umowie sie na wizytę w przyszlym roku jak polecze ząbki. Czy na podstawie takich zdjęć zębów są Państwo w stanie ocenić czy... Witam. Zaczęłam leczenie ząbków z próchnicy. W pazdzierniku jestem umówiona na usuwanie kamienia nazębnego. Chciałabym wyprostować ząbki. Umowie sie na wizytę w przyszlym roku jak polecze ząbki. Czy na podstawie takich zdjęć zębów są Państwo w stanie ocenić czy aparat ortodontyczny pomoże? Przez stloczenie zebow, które mam odkąd bylam mała mam bardzo wysuniete jedynki i trojki i wsuniete dwojki. Bardzo bym chciała miec ładny uśmiech. Tylko zastanawiam się czy zęby nie są za bardzo wysuniete zeby je ratować aparatem :(. Pozdrawiam. https://zapodaj.net/7f9eaa4965b91.jpg.html https://zapodaj.net/b50381bc15fbc.jpg.html https://zapodaj.net/912b5e0d67140.jpg.html https://zapodaj.net/18708902bb6fb.jpg.html
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Co mogą oznaczać te zmiany na zębach?

Dzień dobry, W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszłam kompleksowe leczenie stomatologiczne, tj. w kilku zębach została zastosowana plomba ze względu na próchnicę. Do tego 2 razy miałam usuwany kamień (z odstępem jednego miesiąca). Od tamtego czasu mam wrażenie tępych... Dzień dobry, W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszłam kompleksowe leczenie stomatologiczne, tj. w kilku zębach została zastosowana plomba ze względu na próchnicę. Do tego 2 razy miałam usuwany kamień (z odstępem jednego miesiąca). Od tamtego czasu mam wrażenie tępych zębów, które są bardzo wrażliwe i wręcz uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zauważyłam, że dodatkowo bardzo często zaciskam zęby i mam spięte mięśnie żuchwy. Rano przez kilka godzin jest w porządku, ale pod koniec dnia to uczucie jest niekiedy nie do wytrzymania, ciężko mi się mówi, seplenię. Najbardziej ten dyskomfort jest odczuwalny w przednich zębach. Mało tego, kilka dni temu na górnej jedynce zauważyłam poprzeczną rysę, jakby pęknięcie, które jest cały czas widoczne. Moja stomatolog poradziła częstsze mycie zębów, ale to pomaga tylko na chwilę, a później mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Do mycia stosuję pastę elgydium Anti-Plaque
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy u dziecka pojawił się kamień na zębach?

Witam, czy możliwe jest aby u 19 miesięcznego dziecka pojawił się kamień na zębach? Pierwsze zęby pojawiły się dość późno bo około 12 miesiąca. Szczotkuję zęby córki regularnie. Dziś podczas mycia zauważyłam kremowy osad na dolnych zębach. Czy takim małym dzieciom usuwa się kamień?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy ząb został wykonany prawidłowo?

Po usuwaniu bardzo głęboko osadzonego kamienia, co może lub nie musi mieć zwiazku. Zrobiła mi się dziwna rzecz na wysokości dolnej lewej 7-demki podczas jedzenia, trochę poniżej lini dziąseł, nastąpiło niewielkie przebicie dziąsła przez chropowatą krawędź kości pod spodem,... Po usuwaniu bardzo głęboko osadzonego kamienia, co może lub nie musi mieć zwiazku. Zrobiła mi się dziwna rzecz na wysokości dolnej lewej 7-demki podczas jedzenia, trochę poniżej lini dziąseł, nastąpiło niewielkie przebicie dziąsła przez chropowatą krawędź kości pod spodem, które to odsłoniło mały kawałek powierzchni kości w miejscem przebitego dziasła. Kość pod spodem miała formę czegoś w rodzaju wykształconego ostrego grzbietu w miejscu pęknięcia, ostrego pod dotykiem jezyka. Nie było to wielkie odsłonięcie ale i jama ustna też nie jest wielka, może pół cm2 ale dziąsło w miejscu przetarcia bolało i przeszkadzało. Udałem sie do chirurga który podszlifował jakimś wiertełkiem to miejsce oraz kazał przyjść na kontrolę za 3 dni. Po tym czasie od strony tylnej czyli ósemki nadal utrzymywała sie bolesność dziąsła i coś tam nadal przeszkadzało od przodu było dobrze, jednak pani doktor nie poprawiała niczego i kazała przyjść za tydzień. Na kontroli po tygodniu stwierdziła że to miejsce z którym było coś nie tak od strony tej ósemki musi jeszcze poprawić jednak zrobiła to nie jak za pierwszym razem szlifujacym wiertelkiem a takim zdzierakiem lekko wygiętym na końcu, właściwie mechanicznie zdzierając i obdrapując wystające grudki kości. Tu moje pytanie - czy jast to pawidłowe działanie? Bo w przypadku przeszlifowania jak za pierwszym razem było - powierzchnia kości jest gładka i za pierwszym razem po zabiegu został mi też nałozony jakiś preparat który trzymałem w tym miejscu kilkanascie minut siedząc na korytarzu, natomiast za drugim nałożona jakaś inna chyba maść bo nie musiałem z tym siedziec na korytarzu. Chćałbym zapytać czy takie zdzieranie powierzchni kości tym zdzierakie jest prawidłowe? Bo przecież tak ogólnie myśląc wydaję się, że kiedy pod obrzerzem dziąsła lub w miejscu odsłoniętego nadal kawałka kości jeżeli będą tam na powierzchni kości otworki, czy wgłębienia i może zbierać się w nich jedzenie i że z czasem to jedzenie które trafi tam w te drobne porowatości powierzchni może tam zacząć nie wiem gnić czy być powodem jakiegoś innego schorzenia kości, ale może się mylę i przejmuję sytuacją niepotrzebnie, gdyż się na tym nie znam. Proszę o odpowiedź czy jest to prawidłowe i tak jest dobrze i nic nie bedzie się zczasem tam złego dziać, czy może powierzchnia kości powinna być tam jednak zrobiona tym szlifującym wiertełkiem na całkowicie gładko i nie powinienem tak tego zostawiać i to jeszcze raz poprawić? Przepraszam że powstało mi tak długie to pytanie ale chciałem dobrze opisać problem i z góry dziękuję z odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam pieczenie w jamie ustnej?

Witam, Kilka miesięcy temu pojawił się u mnie problem z pieczeniem w jamie ustnej. Zaczęło się od pieczenia języka w trakcie jedzenia. Obecnie od rana do wieczora to trwa i do tego czuję suchość w jamie ustnej, a... Witam, Kilka miesięcy temu pojawił się u mnie problem z pieczeniem w jamie ustnej. Zaczęło się od pieczenia języka w trakcie jedzenia. Obecnie od rana do wieczora to trwa i do tego czuję suchość w jamie ustnej, a na wargach czasem pojawia się biała maź/nalot. Oprócz tych objawów pocę się mimo, że jest mi zimno. Stomatolog stwierdził, że jama ustna zdrowa, usunął kamień - nie pomogło. Lekarz rodzinny skierował do laryngologa - ten stwierdził, że lekko przekrwiony język i gardło i mimo, że brak objawów wskazujących na refluks to zalecił brać tabletki na to - nie pomogło. Wyniki krwi w normie, podwyższone było tylko kilka wskaźników (monocyty, bilirubina). Testy na civid - negatywne. Testy w kierunki grzybicy i zakażenia bakteryjnego ujemny - mimo to lekarz rodzinny zalecił brać nystatyne - brałem i nie pomogło. Wykluczałem z diety produkty w poszukiwaniu alergii - nie pomogło. Odżywiam się zdrowo, więc to nie może być niedobór witamin. Byłem u 3 lekarzy rodzinnych i zero pomocy. To już czwarty miesiąc, nie mogę praktycznie funkcjonować normalnie. Ciągłe pieczenie w ustach, biały nalot na wargach i uczucie zimna przy jednoczesnym poceniu się. Co mogę zrobić? Prosze o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Ile czasu musi upłynąć między tymi dwoma zabiegami?

Witam w dniu 13.01 jestem umówiony u chirurga na usuwanie górnej 5 jednak chciałbym się tez zapisać na usuwanie kamienia nazębnego i mam pytanie ile czasu musi minąć między tymi dwoma zabiegami ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co oznacza wynik badania posiewu z wargi?

Dzień dobry. Czy można prosić o interpretację wyniku wymazu z wewnętrznej strony wargi: neisseria spp. haemophilius parainfluenzae. W tym miejcu w ustach występują cyklicznie białe ranki i drobniutkie pęcherzyki. Mam również bardzo nieswieży oddech a dentysta nie stwierdził ubytków. Kamień usuwany. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę mieć usuwany kamień moczowy podczas okresu?

Dzień dobry, za 4 dni mam iść na zabieg ursl usuwanie kamienia z przewodu moczowego do szpitala, a akurat z moich wyliczeń wynika, ze za 6 dni mam mieć miesiaczke i czuje też, ze to już nie długo. Czy to... Dzień dobry, za 4 dni mam iść na zabieg ursl usuwanie kamienia z przewodu moczowego do szpitala, a akurat z moich wyliczeń wynika, ze za 6 dni mam mieć miesiaczke i czuje też, ze to już nie długo. Czy to jest przeciwwskazanie do wykonania zabiegu? Co jeśli dostanę akurat w dniu zabiegu? Prosze o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można usuwać kamień z koron?

Witam Czy jest możliwe aby usunąć kamień z pod koron porcelanowych i przestrzeni między nimi bez ściągania koron przed takim zabiegiem? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji Dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam stan podgorączkowy od zęba?

Witam. Tydzien temu wybrałam się do dentysty z bólem zęba. Ból był ciągły, a nie raz coś bardzo mocno zabolało, wtedy musiałam wziąć przeciwbólowe. Wydawało mi się, że boli mnie któryś ząb na dole. Stomatolog rozwiercił dolna 6 i założył... Witam. Tydzien temu wybrałam się do dentysty z bólem zęba. Ból był ciągły, a nie raz coś bardzo mocno zabolało, wtedy musiałam wziąć przeciwbólowe. Wydawało mi się, że boli mnie któryś ząb na dole. Stomatolog rozwiercił dolna 6 i założył opatrunek, zmienił również plombę na dolnej 8. Po prawej stronie miałam naprawdę spory kamień więc stomatolog go usunął. Powiedział, że nic więcej nie widzi, zęby wydaja się być zdrowe. Jednak ból nie ustępował, a dodatkowo doszedł stan podgorączkowy. Podejrzenie padło na stan zapalny dziąseł po usunięciu kamienia. Miałam stosować eludril i dentosept a. Pomogło, ale zaczął mnie boleć policzek przy dotyku oraz szyja - węzły chłonne po prawej stronie. Nadal utrzymywał się stan podgorączkowy. Robiło mi się zimno. Wczoraj zrobiłam RTG zęba - dolnej 5 i 6 - zdjęcie pokazało tylko lekkie odwapnienie, nic poza tym. Poszłam ze zdjęciem do stomatologa, który zaczął opukiwać górne zęby. Okazało się, że ból sprawia mi górna 7. Stomatolog rozwiercił go i zatruł. Za dwa tygodnie zaczynam leczenie kanałowe. Od tego momentu czuje nieprzyjemny zapach, i wydzielinę która spływa mi od czasu do czasu do gardła lub pojawia się w prawej dziurce nosa... ogólnie boli mnie cała prawa strona twarzy. Stan podgorączkowy się utrzymuje .przy schylaniu bardzo boli mnie głowa. Czy te dolegliwości ustąpią niedługo czy dopiero po zakończonym leczeniu kanałowym ? Czyy to coś poważniejszego ? Czy mogę wziąć antybiotyk lub coś przeciwzapalnego ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co oznaczają te grudki na migdałach?

Witam, Odkąd pamiętam mam problem z kamieniami migdałowymi. Dawniej aż tak mi to nie przeszkadzało, jednak w dorosłym wieku bardzo skupiam się na świeżym oddechu, a przez kamienie mam wrażenie że wciąż jest nieprzyjemny mimo usuwania mechanicznego widocznych kamieni. Mam... Witam, Odkąd pamiętam mam problem z kamieniami migdałowymi. Dawniej aż tak mi to nie przeszkadzało, jednak w dorosłym wieku bardzo skupiam się na świeżym oddechu, a przez kamienie mam wrażenie że wciąż jest nieprzyjemny mimo usuwania mechanicznego widocznych kamieni. Mam wrażenie, że kamienie są gdzieś głęboko ukryte. Czy jeśli kamienie które są widoczne gołym okiem zostają usunięte nie powinno być już nieprzyjemnego oddechu? Wciąż nie wiem czy tylko mi się wydaje, czy oddech nadal jest nieprzyjemny. Czy istnieje sposób który zamaskuje skutecznie zapach chociaż na kilka godzin? Dodam, że grudki które wyciągam są bardziej żółte niż białe. Są to więc resztki jedzenia czy bardziej jakaś ropa?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Dlaczego mam ból zębów po zdjęciu kamienia? [PORADA EKSPERTA]

Witam, po usunięciu kamienia nazębnego od 14 dni bolą mnie zęby z obu stron. Robiłem ten zabieg pierwszy raz. Proszę napisać co może być przyczyną i jakie błędy występują przy usuwaniu kamienia? Jak chcesz napisać idź ponownie do dentysty... Witam, po usunięciu kamienia nazębnego od 14 dni bolą mnie zęby z obu stron. Robiłem ten zabieg pierwszy raz. Proszę napisać co może być przyczyną i jakie błędy występują przy usuwaniu kamienia? Jak chcesz napisać idź ponownie do dentysty to daj sobie spokój. Pójdę ale chcę wiedzieć czy mógł popełnić błąd (typu źle zalakierowane itp) abym nie był zbyty w gabinecie. Nie wiesz, nie pisz, bo szkoda mojego i innych czasu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Patronaty