10-dniowe krwawienie ze skrzepami u 48-latki

Mam 48 lat. Zawsze mialam miesiaczke co 27 dni. Dwa pierwsze dni byly bolesne i mocno krwawilam, kolejnych 5 dni nie sprawialo wielu klopotow az do tego miesiaca.Tym razem pierwsze 3 dni byly spokojne a teraz juz 10 dzien mam bardzo obfite krwawienie ze skrzepami i wcale sie nie zmniejsza . Wiem ze musze spotkac sie z ginekologiem, ale na to potrzebuje paru dni. Czy moge sobie pozwolic na pare dni czekania ?

Jesli krwawienie jest obfite to powinna się Pani udać natychmiast do najbliższego oddziału ginekologii celem wyłyżeczkowania jamy macicy. Dalsze czekanie może spowodować dużego stopnia anemie która może wymagać przetoczenia krwi.