10-dniowe plamienie a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

'Witam! 5 tabletek przed koncem blistra dostalam okres. Normalnie dostaje okres 1-2 dni po ostatniej tabletce. To plamienie trwalo ok 10 dni. Czy to jest normalne?' Dostalam odpowiedz na to, dziekuje bardzo. Natomiast czy w takim razie powinnam odstawic tabletki do momentu wizyty czy powinnam kontynuowac branie tabletek?

Witam serdecznie.
Jeżeli tabletki przyjmowane były w sposób systematyczny i nie podejrzewa Pani, że może być w ciąży, należy kontynuować ich przyjmowanie. Natomiast jeśli zaistniały jakiekolwiek sytuacje mogące obniżyć skuteczność tabletek, należy wykonać test ciążowy, wykluczyć możliwość ciąży i kontynuować ich przyjmowanie tylko w wypadku wyniku ujemnego testu ciążowego.