10-dniowy brak okresu a stres i nerwy

Witam..mam 20l od 10 dni nie mam okresu ponad tydzien mi sie spuznia zrobilam test w niedziele wyszla jedna gruba kreska ze nie jestem w ciazy ucieszylam sie tylko dlaczego nie mam okresu? W tamtym miesiacu duzo nerwow i stresu mialam czy to tego powod?tydzien temu mialam bol jajnikow jak by na okres co sie dzieje ?prosze mi pomuc

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie może być spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, jednakże może również wynikać z zaburzeń hormonalnych. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Proszę również pamiętać, że wynik testu ciążowego jest najbardziej wiarygodny, gdy test jest wykonywany po ok. 14 dniach od stosunku płciowego - wykonany wcześniej może dać wynik fałszywie ujemny. Jeżeli stan Pani organizmu budzi Pani niepokój, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.