10-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie przy 20-tej tabletce miałam 10 godzin przerwy, następną zażyłam zgodnie z porą zażywania tabletek i na drugi dzień miałam stosunek, w przerwie między tabletkami, czy mogłam zajść w ciąży czy moja ochrona jest osłabiona?. Wcześniej zażywałam regularnie tabletki a jest to moje pierwsze opakowanie. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli opóźnienie wyniosło mniej niż 12 h a tabletki zostały przyjęte według schematu ( pominięta i następna w ciągu tego samego dnia) ochrona antykoncepcyjna została zachowana.