110 kg wagi a podnoszenie ciężaru

Witam, ważę 110 kg, mam 3 niewielkie protruzje odcinka lędźwiowego, obecnie podnosząc 30 kg nie odczuwam żadnego bólu. Kontaktowałem się z lekarzem, widział wyniki badań, stwierdził że to nic takiego. Pytanie: Skoro ważę 110 kg, bez żadnego bólu mogę podnieść 30 kg, to czy gdy schudnę do 90 kg, mój kręgosłup będzie mógł bez bólu podnieść np 40 kg już po zrzuceniu zbędnych kg? Jak to w końcu jest?

Witam Pana,

ciężary, które Pan podnosi ie mają aż takiego związku z wagą a z siłą. Ważąc nawet 30 kg mniej spokojnie może Pan podnosić nawet większe ciężary. Wpływ na to mają treningi, wytrzymałość i siła.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk