12-godzinne opóźnienie tabletki Daylette a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki Daylette (24+4) Przyjęłam czwartą tabletkę z blistra po około 12 godzinach opóźnienia. Powinnam wziąć tabletkę w poniedziałek o 21, wzięłam ją we wtorek o 9. Dodam, że stosunek płciowy nastąpił w poprzednim tygodniu, dokładnie w środę.( przyjmowałam wówczas tabletki placebo) Czy jest ryzyko ciąży?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w przypadku jednorazowego opóźnienia przyjęcia tabletki do 12h ochronę antykoncepcyjną można uznać za zachowaną.