12-godzinne opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

pierwszą tabletkę z opakowania wzięłam z ponad 12 h opóźnieniem. W tym samym dniu miałam stosunek bez zabezpieczenia. Po 10 dniach od stosunku beta hcg ujemne, 2 dni po teście beta hcg endometrium 2 mm, 14 dni po stosunku beta hcg ujemne. Czy mogę być pewna, że nie jestem w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej tak. Proponuję dla pewności powtórzyć badanie za około 4 dni i udać się do ginekologa.