12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam! Mam pytanie odnośnie zbyt późno przyjętej 1 tabletki anty z kolejnego blistra.Otóż 2 dnia przerwy pomiędzy blistrami kochałam się z chłopakiem,8 dnia powinnam przyjąć 1 tabletkę z nowego opakowania, niestety ze względu na wymioty(zatrucie pokarmowe) przyjełam ją dopiero 9 dnia rano-dokłądnie 12h po stałej porze przyjmowania tabletek.Czy istnieje ryzyko ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku skuteczność antykoncepcyjna rzeczywiście może być nieco zmniejszona - dlatego też wskazane jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej przez kolejne 7 dni. Warto jednak zauważyć, że ryzyka ciąży nie ma. Do stosunku doszło bowiem 6 dni przed zapomnianą tabletką, co możemy uznać za bezpieczny okres.