12 - latka - 10 kg w miesiąc?

Wiem, że mam nadwagę, bo już zadawałam w tym serwisie pytanie i mi odpowiedziano, ale jaką dietę mam zastosować? Jakie ćwiczenia wykonywać? Jak się ubierać, aby maskować moje fałdki? Czy mogę schudnąć 10 kg, w miesiąc? Jeżeli tak, to co robić?
ponad rok temu

Witam,

W miesiąc nie możesz stracić 10 kg, ponieważ spowoduje to efekt jojo i może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu i rozwoju. Optymalnie w ciągu miesiąca można schudnąć od 2-4 kg, wtedy utrata wagi pozostanie trwała i bezpieczna.

Polecam poczytać o zdrowych nawykach żywieniowych i do nich zacząć się stosować: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Dodaj do tego aktywność fizyczną, a powinnaś być zadowolona z efektów. Sport w wieku dojrzewania jest szczególnie ważny. Pozytywnie wpływa na wzrost i rozwój, a także zapobiega przed występowaniem chorób w wieku późniejszym. Polecam sport na świeżym powietrzu np. jogging, szybki spacer, jazdę na rowerze czy rolkach. Zajrzyj też na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.