12-letni syn nie chce sam spać

Witam Panią , mam ogromny problem z którym już nie umiem sobie poradzić.Mój syn 12 lat , który jest trudnym dzieckiem od urodzenia (uparty , złosliwy , nie słuchany , przechodził problemy z tikami) nie chce spać sam tylko z nami w łóżku albo żebym spała z nim. Dla mnie i męża jest to już bardzo uciązliwe i wręcz nie normalne ale jesli "nie uśpię" go on nie zaśnie całą noc i potem jest problem z wyjscie rano do szkoły.Próbowaliśmy zamykać się w pokoju i nie wpuszczać go to prtrafił stac pod pokojem lub nie spac do rana więc tutaj koło się zamykało gdyż rano powiedział że nie pojdzie do szkoły gdyz jest nie wyspany.Zaczeliśmy wychodzić na noc na zabawy lub wyjezdzac na wekend sami to potrafi dzwonić całą noc do mnie kiedy wrócimy i nie spać do 4 , 5 rano. Syna zaczyna się masturbować gdzie nie wiem czy to jest noramalne juz w jego wieku nawet kiedy leżymy przy nim.Proszę o pomoc jak sobie z tym pradzić , kiedyś chodziliśmy po Poradniach psychologicznych ze względu na tiki i nie wiem czy uzyskam z pomoc.Juz nie mam żadnych pomysłów .Bardzo prosze .

To co Pani napisała brzmi bardzo niepokojąco. Trudno doradzić coś konkretnego przez internet, najlepiej aby Państwo udali się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, tam pracują specjaliści od różnych problemów, które mogą dotykać dzieci, mogą również doradzić Wam jak postępować z synem, aby zaszła zmiana. Rozumiem, że to b.uciążliwe, zarówno dla Państwa, jak i syna. Jeśli chodzi o masturbację, to wiek jest odpowiedni, tak to się dzieje rozwojowo, ale tu trzeba mocno zachować granice intymności, wytłumaczyć mu, że to jest czynność intymna i robi się to na osobności. B.trzeba tego pilnować. Powodzenia.