13-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. W piątek zapomniałam tabletki oraz odbyłam stosunek ze swoim chłopakiem. W sobote wzięłam ja jak najszybciej jednak ok 13-14h po. Czy ryzyko ciąży w tym wypadku jest bardzo duże i czy nie powinnam ich teraz odstawiać i czekać na krwawienie tylko od razu brać kolejne opakowanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani w którym dniu cyklu zapomniała Pani tabletki. Od tego zależy natomiast to, jakie postępowanie powinna Pani wdrożyć. Jeśli przerwa wynosiła jednak 13-14 godzin, to ryzyko ciąży jest niewielkie. Szczegóły proszę doczytać w ulotce - jest tam dokładnie wyjaśnione jak postępować w przypadku zapomnianej tabletki w każdym kolejnym tygodniu.