13-latka chce schudnąć - jak to zrobić?

Mam 13 lat. Chciałabym schudnąć 10 kg. Czy są może jakieś ćwiczenia wyszczuplające na olbrzymie uda, wystający brzuch, ręce, pośladki, biodra i masywne łydki? Wiem że odchudzanie w moim wieku nie jest zdrowe, ale przykro mi, że nie mogę kupić sobie fajnych spodni, bo odpowiedniej długości są za wąskie, a w moim rozmiarze są za długie. Wiem że moja waga nie mieści się w normie i proszę o zestaw ćwiczeń i dietę.
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie podałaś swojego wzrostu i masy ciała, stąd ciężko stwierdzić, czy potrzebujesz diety odchudzającej. Rzeczywiście, dieta w Twoim wieku powinna być stosowana szczególnie ostrożnie, a najlepiej pod okiem specjalisty.

Zastosowanie mogą mieć następujące działania:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn typu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło);
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości);
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców;
• ograniczenie dodawanego cukru;
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.;
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.);
• włączenie do jadłospisu ryb.

Oprócz tego dobrze, jeśli będziesz ruszała się więcej. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam ciepło