13-latka, która waży 63 kilogramy i chęć schudnięcia

Jak mam schudnąć i ile jeśli mam 13 lat i ważę 63 kg
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
w Twoim wieku przede wszystkim zalecam zwiększyć aktywność fizyczną. Proponuję grać w piłkę, biegać, spacerować szybkim tempem, jeździć na rowerze, pływać. Warto też abyś ograniczył/a spożycie słodyczy, fastfoodów, chipsów, a zwiększył/a spożycie warzyw i owoców! :)

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
W tym wieku nie ma żadnej konieczności do stosowania diet. Rozwijasz się, a Twój organizm ciągle się zmienia.

Przyjemność należy odnaleźć w aktywności fizycznej, która pozwoli nam utrzymać ładną sylwetkę.

A żywienie? Warto jeść regularnie, pić dużo wody, jeść warzywa i owoce, produkty zbożowe, unikać pustyych kalorii typu słodkie napoje, jogurty, soki, napoje gazowane, chipsy, paluszki czy fast foody i słodycze.

pozdrawiam