14-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Mam taką sprawę. 6 stycznia zapomniałam wziąć tabletki. Zawsze biorę o 21. Dopiero przypomniałam sobie o niej w szkole i od razu ją wzięłam, minęło jakieś 14 h. A wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę. No i zrobiłam tę 7-dniową przerwę, tak jak powinno być. A w niedzielę współżyłam z chłopakiem, ale oczywiście nie skończył we mnie. I chciałabym wiedzieć, czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takiej sytuacji lepiej by było, gdyby nie robiła Pani przerwy, tylko zażyła od razu drugie opakowanie. Ryzyko ciąży nie jest duże, a byłoby jeszcze mniejsze, gdybyście zastosowali Państwo prezerwatywę... Myślę, że warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa!) podczas 7 dni stosowania nowego opakowania.

Pozdrawiam!