15-dniowe opóźnienie okresu i dodatni wynik testu ciążowego

mam 40 lat, okres spóźnia sie o około 15 dni, robiłam dwa razy test ciązowy, wynik wyszedł dodatni!!!z mężem współżyjemy nieregularnie, mąż pracuje za granicą, ale tylko przy użyciu prezerwatyw, więc jak to możliwe....moje miesiączki ostatnio się opóźniały, miałam dodatkowe plamienia między cyklami,

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy zgłosić się do ginekologa celem konsultacji. Po badaniu klinicznym i wykonaniu ginekologicznego USG lekarz będzie miał możliwość potwierdzenia / wykluczenia ciąży.

Bez badania nie da się potwierdzić ciąży. Zastanawianie się w tej chwili jak to możliwe nie ma żadnego sensu.. Jeśli się nie planuje ciąży powinno się stosować antykoncepcje, żeby uniknąć takich sytuacji. Nie jest niestety Pani wyjątkiem,znam dużo pacjentek które liczyły na to ,że się uda ,bo do tej pory się udawało Jak życie pokazuje jest to myślenie błędne.

Prezerwatywa nie jest dobrym środkiem antykoncepcyjnym na dłuższy czas. Ok 9 pacjentek na 100 w ciągu roku zachodzi w ciąże przy prezerwatywie.
Dla porównania przy stosowaniu wkładki MIRENA jest to 1-2 pacjentki na 1000 w ciągu roku.