16-dniowy cykl miesiączkowy a stres i przeziębienie

Witam mam pytanie bardzo sie martwie ostatnia miesiaczke mialam 5.11 a teraz dostalam okres wlasnie dzisiaj tj. 20.11 czy to jest normalne? Moje ostatnie miesiaczki bywaly nieregularne ale trwaly od 21-25 dni a teraz zaledwie 16 czy to moze byc spowodowane ogromnym stresem i przeziebieniem bo mam delikatny kaszel i zapchane troche gardlo czy to jakies krwawienie miedzymiesiaczkowe martwie sie pomozcie mi co to moze byc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, stres i infekcje wpływają na oś hormonalna odpowiedzialną za cykl miesiączkowy. Jeśli następna miesiączka wystąpi wcześniej,niż zwykle wówczas proszę skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam.