16-dniowy okres i silne bóle menstruacyjne

Witam, mam 18 lat. Aktualnie mój okres trwa 16dni, zastanawiam się nad przyczyną. Spekulowałam, iż powodem mógł być brany wcześniej antybiotyk, lub kilkudniowy wypad nad morze. Dotychczas miesiączka była w miarę regularna. Jedynie naprzykrzał się potworny ból, do tego stopnia, iż wymiotowałam, miałam rozwolnienie, dostawałam dreszczy, miewałam napady gorąca.Faszerowałam się tabletkami przeciwbólowymi. Pragnę wspomnieć, że pierwszy okres miałam w wieku 11lat, od tego czasu ból mi towarzyszy.

Lek. Tomasz Budlewski

Infekcja, antybiotyk, zmiana klimatu mogły mieć wpływ na miesiączkę, ale sugeruje jednak wizytę u ginekologa aby upewnić się że wszytsko jest w porządku.