16-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Zapomniałam tabletki (biorę o godzinie 19 ) odbyłam stosunek, a potem sobie przypomniałam, że zapomniałam tabletki i szybko wzięłam. Przerwa była 16 godzinna. Czy jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Tabletkę można zażyć w ciągu 12 godzin od stałej godziny przyjmowania, aby antykoncepcja była skuteczna. Opóźnienie o kolejne godziny zmniejsza skuteczność antykoncepcji. Czasami ryzyko ciąży jest większe w zależności od tego, która tabletka cyklu została pominięta.

Najlepiej wykonać test ciążowy ok 14 dni od stosunku, aby jego wynik był miarodajny. Wynik testu należy potwierdzić u lekarza ginekologa.