160 cm, 60 kg - jak schudnąć?

Witam, mam 11 lat, ważę 60 kg i mam około 160 cm wzrostu. Chciałbym schudnąć do przynajmiej 50 kg. Moi koledzy z klasy ważą po 48 kg i mają płaski brzuch, a ja mam oponę. Wszyscy jesteśmy tego samego wzrostu. Trenuję piłkę ręczną. Bardzo proszę o szybką pomoc.

11 LAT ponad rok temu

Witam,

Pamiętaj, iż Ty i Twoi koledzy różnicie się wzrostem, budową ciała, cieżkością kośćca. Te wszystkie czynniki powodują, że możecie ważyć różnie. Z tego też względu nie ma sensu porównywać się do innych. Na pewno nie powinieneś odchudzać się bez nadzoru dorosłych oraz lekarza/dietetyka. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do specjalisty i sprawdzisz stan zdrowia.

Pozdrawiam

P.S Skonsultuj się z rodzicami.