166 cm, 73 kg - jak stracić na wadze?

Mam 13 lat. Chodzę do pierwszej gimnazjum i przy wzroście 166 cm ważę 73 kg. Ostatnimi czasy nie jadam dużo, a od roku moja waga się nie zmienia. Widać po mnie, że schudłam i jestem lżejsza. Mama mówi, że sama schudnę, bo mam dużo zajęć w szkole. Wychodzę z domu o 6.20 rano, lekcje mam do np. 15.20, 14.30 a w między czasie jem jedną lub dwie bułki. Nie jem śniadania. Potem jakiś mały obiad i raz zjem kolację a raz nie. Mój wygląd się poprawia, ale z wagą jest cały czas tak samo. Wiem, że powinnam ważyć 58 kg, ale już nie wiem co robić.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się wraz z rodzicami do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała (dobrze byłoby wykonać także podstawowe badania krwi - od ich wyniku zależy rodzaj diety oraz badania stężenia hormonów m.in. tarczycy - przy niedoczynności obserwuje się nadmierne tycie),
2. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia,
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań),
4. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

Zapoznaj się z artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Pozdrawiam

P.S Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.