167cm i 63kg - czy mam nadwagę?

Mam 13 lat, ok. 167 cm wzrostu i wagę 63 kg. Mam niezłe nawyki żywieniowe i co jakiś miesiąc moja waga wzrasta o ok. 1 kg. Rzadko jem chipsy, frytki co jakieś 2 tygodnie, pizzę, zapiekanki itp. Czy mam nadwagę, a jeśli tak to jak szybko zbić te parę kilogramów? Dziękuję :)

13 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Twój współczynnik BMI wynosi 22,59, co oznacza, że Twoja waga jest w normie i nie masz nadwagi. Nie masz też potrzeby, żeby się odchudzać. Bardzo dobrze, że starasz się zdrowo odżywiać - to istotne w okresie dorastania. Jeżeli masz ochotę, możesz poświęcić trochę czasu na ćwiczenia - na pewno wpłyną korzystnie na Twoją sylwetkę, zdrowie i samopoczucie.

Pozdrawiam