20 kg mniej w 3 miesiące - to możliwe?

Witam serdecznie. Jestem mężczyzną i mam 20 lat. Ważę obecnie 94 kg przy wzroście 184. Chciałbym wrócić do swojej dawnej wagi, która wynosiła 75 kg, jednak nie wiem czy jest to możliwe w tak krótkim czasie, na czym mi bardzo zależy. Wcześniej nie stosowałem żadnych diet. Od 3 dni zacząłem jeść znacznie mniej, zrezygnowałem z alkoholu i słodyczy oraz produktów o wysokiej zawartości węglowodanów. Np. dzisiaj na śniadanie zjadłem serek wiejski z połową pomidora, a 3 godziny później 3 kromki chrupkiego pieczywa z chudym mięsem. Nie jadam także posiłkow po godzinie 17 i każdego dnia biegam okolo 4 km przed snem. Będę bardzo wdzięczny za radę, czy moje dotychczasowe wysiłki przyniosą jakiś rezultat lub też, że robię wszystko nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Pana wysiłki na pewno przyniosą rezultatu a jedynie spowodują spustoszenie w Pana organizmie. Spożywane przez Pana produkty, dostarczają zdecydowanie za mało kcal.

Proszę:
1. udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała (dobrze byłoby wykonać także podstawowe badania krwi - od ich wyniku zależy rodzaj diety oraz badania stężenia hormonów m.in. tarczycy - przy niedoczynności obserwuje się nadmierne tycie),
2. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia,
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań),
4. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

W znalezieniu i wyeliminowaniu przyczyn tycia pomoże Panu artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-tycia

Informacje odnośnie diety znajdzie Pan na:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Redukcja masy ciała nie powinna być szybsza niż 0,5-1 kg tygodniowo. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie. Nie musi Pan odmawiać sobie jedzenia po 17. Istotny jest odstęp 2-3 h przed snem.

Pozdrawiam