21 lat i problemy ze wzwodem. Co robić?

Także tak to wygląda: mam 21 lat. Ogólnie dużo piję i palę, nie ostatnio. Pierwsze problemy miałem jakoś w lutym, gdy po prostu mi nie stanął, co nigdy mi się dotąd nie zdarzało, potem zauważyłem, że nawet podczas masturbacji penis nie jest twardy, jest raczej ledwo stojący, ale nie nabrzmiały w stu procentach. Nigdy wcześniej nie miałem tych problemów, zawsze się dużo masturbowałem i nie uważam tego za jakikolwiek problem, ale nie wiem do końca co zrobić. Wiem, że może to być związane z moim stylem życia, ale ostatni miesiąc nie piję zbyt dużo, mniej palę i codziennie jem, więc chyba najlepszym rozwiązaniem jest pójście do lekarza tak? Mam lekką depresję, ale mam ją od 15 roku życia i nic się w tym nie zmienia, czyli w moim życiu nic się nie zmieniło poza problemami ze wzwodem, co jest dość dużym problemem, więc cóż powinienem zrobić?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Z Twojego opisu wynika, że przyczyną problemu może mieć tak naprawdę podłoże zarówno psychogenne jak i organiczne. Złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej czy nałogi zdecydowanie wpływaja na nasze życie seksualne. W związku jednak z faktem, że wspominasz o depresji przyczyna tak naprawdę może mieć podłoże psychogenne, choć nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. By rozwikłać ten problem proponujemy byś wybrał się do lekarza specjalisty urologa lub seksuologa. Może okazać się, że konieczna będzie specjalna terapia pod okiem lekarza. Nie powinieneś się jednak martwić, takie terapie mają bardzo dobrą skuteczność.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abc Zdrowie.pl