22 tydzień ciąży a zwolnienie lekarskie

Witam mam pytanie jestem w 22tygodniu ciąży i pracuje w serwisie sprzątającym jestem zmęczona i puchną mi nogi czy mogę iść na zwolnienie lekarskie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sprawie należy udać się do lekarza prowadzącego ciąże. Uzyskanie zwolnienia ze względu na ochronę ciąży jest oczywiście możliwe. Następuje to jednak po bezpośrednim zbadaniu pacjentki przez lekarza.