2300 poj. pobudzeń dodatkowych w ciągu doby w holterze

Witam, Mam 55 lat. Arytmia męczy mnie od kilku lat. Ostatnia próba wysiłkowa wyszła ujemnie. Holter wykazał 2300 poj. pobudzeń dodatkowych w ciągu doby. Lekarz kardiolog proponuje wykonanie koronarografii, która jak wiem jest obarczona ryzykiem. Boję się tego badania. Czy badaniem alternatywnym może być angio TK? Dodam że jestem obciażona rodzinnie, mój ojciec zmarł w wieku 56 lat z powodu zawału serca. Pozdrawiam - Bożena z Wrocławia.

Aleksander Ropielewski

Koronarografia jest zdecydowanie dokładniejszym badaniem do oceny naczyń wieńcowych. Jeżeli nie wyraża Pani zgody na proponowane badanie, lekarz musi to uszanować i w miarę możliwości zaproponować inne opcje postępowania. Ostateczna decyzja zawsze należy do pacjenta.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej tak. Można wykonać to badanie.