29. tydzień ciąży według miesiączki i 31. według USG

witam serdecznie, żona jest w 29 tygodniu ciąży według ostatniej miesiączki. Dziecko natomiast na usg wykazuje, że jest 31 tydzień, czyli o dwa tygodnie za duże. Pierwsze i drugie badania prenatalne wyszły dobrze, żona nie ma cukrzycy. Potwierdzone badaniami krwi, krzywą cukrowa. Czy jest się czym martwić? Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje spokojnie kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. a czy chłopiec czy dziewczynka? Dziecko różnie przybiera na wadze.