3 dni "za wcześnie" przyjęta tabletka antykoncepcyjna. Czy tabletki chronią w takim przypadku?

Witam!!! Otóż chciałabym się dowiedzieć, co się dzieje, gdy tabletka została przyjęta za wcześnie (tj. pierwsze opakowanie od długiej przerwy, 2-letniej) o 3 dni? Pomyliłam się, wiem, że bierze się 1 dnia okresu, ale zmyliły mnie objawy, które zawsze występują przed okresem - bóle brzucha i plamienie 2-dniowe, i zaczełam brać je od czwartku, a okres pojawił się w niedzielę, gdy już byłam w trakcie 4 tabletki. Czy działanie antykoncepcyjne jest zachowane i będę zabezpieczona? Jakie są tego skutki? Czy teraz tylko wyreguluje mi się okres przez taką pomyłkę? Proszę o radę. Dziękuję. Pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie wiem, co oznacza według Pani "plamienia przed miesiączką" - jeśli pojawia się krwawienie, to mamy do czynienia z okresem. Jeśli przyjęła Pani tabletki za wcześnie, to powinna Pani stosować dodatkowe zabezpiecznenie przez 7 dni.