3-dniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Vibin

Witam. Biorę obecnie tabletki Vibin. W drugim tygodniu ich brania gdzieś mi się zapodziały przez co nie mogłam ich zażywać przez 3 dni. Opakowanie się odnalazło i bardzo by mi zależało na jak najszybszym powrocie do tego rodzaju antykoncepcji. Czy mogę wziąć tabletkę natychmiast? Zaznaczam, że dziś a więc w 3 dniu niebrania dostałam krwawienia.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety w obecnej sytuacji trudno określić jakie będzie działanie dalszej antykoncepcji. Można oczywiście wrócić do stosowania tabletek ale trzeba w tym czasie stosować dodatkowe zabezpieczenie. Podobna sytuacja dotyczy 7dniowej przerwy. Tu także zaleca się stosowanie np. prezerwatyw. Krwawienie o jakim Pani wspomina to wynik nagłego spadku poziomu hormonów.