3 nadżerki, niewydolność wpustu, błona śluzowa żołądka w okolicy podoźwiernikowej nieznacznie zaczerwieniona

Kobieta, 24 lata. Proszę o interpretację wyników: MPV 12.8 PDW 17.6% P-LCR 47.4% (Pozostałe w normie) Fosfataza alkaliczna 126 Albumina 5.2 Usg: wątroba prawy płat AP 149mm w linii środkowo-objczykowej Gastroskopia: ponad granicą śluzówkowego połączenia przełykowo-żołąd. 3 nadżerki, niewydolność wpustu, błona śluzowa żołądka w okolicy podoźwiernikowej nieznacznie zaczerwieniona. Błona śluzowa opuszka XII-cy miernie zaczerwieniona z obecnymi nadżerkami płaskimi. Wizytę u lekarza mam w lipcu.

Co do wyników badań laboratoryjnych nie będę ich interpretował, gdyż nie ma takiej możliwości bez podania norm (każde laboratorium ma właściwe dla siebie normy).
W przedstawionym zakresie USG bez stwierdzonej patologii (trzeba uwzględnić też wagę ciała i wzrost pacjenta do wymiaru wątroby).
Co do wyniku badania z gastroskopii można na podstawie tego wyniku stwierdzić: niewydolność wpustu żołądka, nadżerkowe zapalenie końcowego odcinka przełyku, opuszki dwunastnicy, zapalenie części przedodźwienikowej żołądka. W takiej sytuacji należy włączyć odpowiednie leczenie zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek i prokinetyczne. Trzeba z tym wynikiem udać się pilnie do lekarza rodzinnego, a nie czekać na wizytę do lipca.