30-godzinowe opóźnienie w przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych a możliwość ciąży

Biorę tabletki anty o 7 rano.Pewnego dnia zapomniałam wziąć tabletkę.Nie minęło 12 godzin więc chciałam ją przyjąć.Wtedy odkryłam, że tej z dnia poprzedniego również nie wzięłam. Było wcześnie rano, może z zaspania ubzdurało mi się, że wzięłam, nie wiem.Od razu wzięłam 2 naraz. Blister zaczynałam26.09.,był to pierwszy tydzień, o tabletce zapomniałam02.10. i 03.10.Od pominięcia tabletki do czasu kiedy wzięłam obie minęło 30 godzin.Ostatni stosunek odbyłam 28.09. Czy mogę być w ciąży>

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą może być obniżona. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.