32 - dzień cyklu brak miesiączki?

Witam,
Mam problem dotyczący opóźnionej miesiączki tzn. ostatni okres miałam 7 grudnia i od tamtej pory nie dostałam okresu. Zazwyczaj mój cykl wynosił ok 28-30 dni , dziś jest 32 i nic...
Współżyję z chłopakiem regularnie bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Co do objawów ciąży to takowych chyba nie mam (wydaje mi się, że są to objawy tak jak przy miesiączce- powiększone piersi, trochę apetyt, i skoki temperatury) po prostu już sama nie wiem czy sama je sobie nie wmawiam. Zrobiłam 2 testy ciążowe, wynik był negatywny (1 testy 06.0109 a drugi w dniu dzisiejszym). Testy wykonałam w godzinach popołudniowych.
W grudniu byłam na wycieczce w Hiszpanii tzn. i tam dostałam okres trochę wcześniej niż przewidywałam, ale nie wiem czy to może mieć wpływ na to.
Z góry dziękuję za pomoc. Mam lat 23 .

Lek. Magdalena Kowalska

Witam,
Mam problem dotyczący opóźnionej miesiączki tzn. ostatni okres miałam 7 grudnia i od tamtej pory nie dostałam okresu. Zazwyczaj mój cykl wynosił ok 28-30 dni , dziś jest 32 i nic...
Współżyję z chłopakiem regularnie bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Co do objawów ciąży to takowych chyba nie mam (wydaje mi się, że są to objawy tak jak przy miesiączce- powiększone piersi, trochę apetyt, i skoki temperatury) po prostu już sama nie wiem czy sama je sobie nie wmawiam. Zrobiłam 2 testy ciążowe, wynik był negatywny (1 testy 06.0109 a drugi w dniu dzisiejszym). Testy wykonałam w godzinach popołudniowych.
W grudniu byłam na wycieczce w Hiszpanii tzn. i tam dostałam okres trochę wcześniej niż przewidywałam, ale nie wiem czy to może mieć wpływ na to.
Z góry dziękuję za pomoc. Mam lat 23 .

Witam!

Stosunek przerywany jako metoda antykoncepcji jest jedną z najmniej skutecznych metod. Ale jeżeli test ciążowy został wykonany po około 10-14 dniach od możliwej daty koncepcji, zgodnie z instrukcjami i dwa razy dał wynik negatywny to ciążo jest mało prawdopodobna.
Skoro cykle ma Pani do 30 dni, a w tej chwili jest 32 dzień, to to jest małe opóźnienie, które nie powinno niepokoić. Sama wycieczka do Hiszpanii - zmiana klimatu, diety, zmęczenie, a teraz stres mogło wywołać to opóźnienie. Więc proponuję zaczekać jeszcze parę dni.

Jeżeli jednak będzie się Pani dalej nie pokoić lub pojawią się jakieś niepokojące objawy, proponuję wizytę u ginekologa, który po zbadaniu będzie mógł rozwiać wszelkie wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o dostępnych metodach antykoncepcji.

Serdecznie pozdrawiam.