38. tydzień ciąży według OM i 36. tydzień według wymiarów USG główki
dzień dobry. Według OM jestem w 38 tygodniu ciąży według wymiarów usg główki 36 tydzień. Co to oznacza i czy mam się martwić? Dadam,że za każdym razem aparat usg pokazuje,że rozmiar główki jest mniejszy do tygodnia ciąży

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Robert Markowski Ginekologia
60 poziom zaufania
Szanowna Pani , czas trwania ciąży jest niezmienny. Ocena wielkości dziecka jest oparta najczęściej na czterech pomiarach ( nie tylko pomiar główki). Dzieci , w terminie porodu rodzą się w wadze od 2,5 kg do 4,5 kg , a najwięcej w wadze średniej 3,4 kg. Tak więc każdej wadze towarzyszą określone pomiary. Pani wynik - nic więcej nie znaczy. Aby sprawdzić dobrostan dziecka należy wykonać inne badania- np. KTG