4 miesiące 6,5 kg

Witam, mój 4 miesięczny synek waży 6,5kg, niektóre dzieci w jego wieku ważą o wiele więcej. Czy to normalne, czy Filipek jest za chudy? Proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Witam,

Nie ma reguły ile dokładnie powinno ważyć małe dziecko. Jednak jest określony przedział, między którym powinno się ono znaleźć. Według siatek centylowych waga Pani synka mieści się na 20 centylu. To faktycznie za mało. Powinien ważyć około 7- 7,5 kg. Proszę zwrócić uwagę na ilość spożywanego pokarmu przez Pani dziecko.

Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ każde dziecko rozwija się i rośnie indywidualnie. Jeśli będzie miała Pani dalsze obawy najlepiej udać się do pediatry.

Pozdrawiam.