40. dzień cyklu i brak miesiączki u 46-latki

Mam 46 lat ,od 2 lat mam problemy z miesiączka ,nie regularne ,obfite .jestem po 5 zabiegach czyszczenia macicy z powodu krwotoków. Ostatnia miesiaczke miałam 8,05 normalna .Dzisiaj jest 40 dzien cyklu i miesiączki nie ma. Zrobiłam test ciązowy w 36 i 39 dniu cyklu z porannego moczu i obydwa wyszły negatywne . Czy to menopałza czy moge wykluczyć ciąże .Nadmienię ,że mam mięsniaki i stosuję wyłącznie stosunek przerywany . Nie mogę brać hormonów ze względu na 2 zabiegi zakrzepicy żył.

Witam
Aby stwierdzić czy to menopauza powinna się pani zgłosić do ginekologa i zrobić badania. Okres przed menopauzalny może być bardzo długi i zaczynać się po 45 r.życia.
Proszę zobaczyć na forum, jakie badania może pani zrobić.
Pozdrawiam