5-dniowa przerwa w stosowaniu leku Acard w 8. tc

Witam serdecznie, mam za sobą 3 poronienia. Zrobiłam mnóstwo badań, ale niewiele one dały. Teraz znowu jestem w ciąży (8tc). Lekarz zalecił branie acardu 1x1, fraxiparine, duphaston i luteninę. Zaznaczam, że z badań nie wyszedł mi zespół antyfosfolipidowy. Jak do tej pory ciąża rozwijała się prawidłowo, serduszko biło. Niestety przez ostatnie 5 dni na wskutek głupiej pomyłki nie brałam acardu. Czy taka przerwa mogła zaszkodzić? Czy powinnam brać przez jakiś czas większą dawkę tego leku?

Renata GrzechociĹska

Dawki proponuję samej nie zwiększać, może nie będzie miało to wpływu na przebieg ciąży. Jeśli się Pani czegoś obawia proponuję skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.