5-dniowe opóźnienie okresu a ból brzucha i piersi

Witam Spóźnia mi się okres już 5dni przeważnie mam regularny. Współżyje ze swoim chłopakiem jednak zawsze sie zabezpieczamy prezerwatywa i przed wytryskiem partner ze mnie wychodzi. Nigdy nam nie pekła preerwatywa. Od paru dni boli mnie brzuch jak na miesiączke i piersi. Co może być przyczyną ze okres nadal sie nie pojawia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik anemii, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, infekcji, ale także ciąży. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni proszę wykonać test ciążowy oraz skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.