5 kg na diecie 1500 kcal?

Witam, ważę 53 kg przy wzroście 155 cm, choruję na chorobę crohna co wiąże się z lekką anemią w tej chwili jednak wyniki mam świetne. Czy mogę stosować dietę 1500 kcal. Jestem rok po porodzie i mam strasznie tłuściutki brzuch. Chciałabym schudnąć 5 kg. Jeśli ta dieta jest nieodpowiednia to jaką powinnam stosować. Wykonuję pracę siedzącą, a więc mam mało ruchu.
ponad rok temu

Witam Panią,

postaram się odpowiedzieć na pytanie, chociaż brakuje mi trochę danych. Nie znam Pani wieku, nie wiem też czy jeszcze karmi Pani dziecko.

Przy założeniu, że już nie karmi Pani piersią - 1500 kcal to odpowiednia kaloryczność diety, ale będzie tym skuteczniejsza im będzie Pani bardziej aktywna fizycznie, do czego bardzo zachęcam. Proszę wybrać rodzaj aktywności, który Pani lubi. Przy dziecku na pewno najbardziej odpowiedni będzie szybki marsz z wózkiem:)

Przy chęci pozbycia się zbędnych kg nie tylko kaloryczność jest ważna. Prosze także zwrócić uwagę na:
- regularność posiłków - najlepiej 5 niewielkich posiłków o stałych porach, optymalnie co 3 godziny
- wybór produktów - proszę zwracać także uwagę na indeks glikemiczny (tabele z indeksem można znaleźć w internecie). Generalna zasada jest taka, że jemy dużo warzyw (surowych i gotowanych), produkty zbożowe tylko z pełnego przemiału, produkty białkowe (chude mięso, ryby, przetwory mleczne, rośliny strączkowe). Pomocna będzie piramida zdrowego żywienia (link w załączeniu). Oczywiście przydatność ww. produktów w swojej diecie musi Pani ocenić pod kątem istniejącej choroby Crohn'a - proszę wyeliminować wszystkie produkty, które wywołują lub nasilają u Pani dolegliwości. Na pewno jest Pani pod opieką lekarza, w razie potrzeby proszę wszystkie wątpliwości konsultować.
- eliminacja produktów niezdrowych, będących źródłem jedynie tzw. pustych kalorii (produkty typu fast food, słodycze, słone przekąski, słodzone napoje gazowane itp). Są to produkty, które bardzo łatwo odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej właśnie na brzuchu
- picie wody - 1,5-2 l.
- na pewno pomocne będą także ćwiczenia na płaski brzuch (link w załączeniu).
Więcej informacji nt. zdrowych nawyków znajdzie Pani w artykułach - załączone linki.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch