5 tydzień i 2 dzień i nie widać zarodka

Witam.
Ostatnią miesiączkę miałam 22.09.10, zrobiłam test 20.10.10, bo bardzo pragniemy mieć dzidziusia, wyszły dwie bardzo słabe kreseczki. 3.11 powtórzyłam test i wyszły dwie potężne krechy. 8.11 byłam u lekarza i usg potwierdziło wielkość pęcherzyka 8 mm i 5 tydzień ciąży.

Niestety trafiłam do szpitala, ponieważ miałam brązowo - krwawe plamienia. Zrobiono mi usg i lekarz stwierdził 5 tyg i 2 dni, nie uwidoczniono zarodka, brak echa serca. Stwierdzili, że nic już z tego nie będzie i zaproponowano mi w szpitalu od razu tabletki wczesnoporonne. Nie zgodziłam się i stwierdziłam, że poczekam.
Proszę mi powiedzieć czy wielkość pęcherzyka jest odpowiednia, czy może za wcześnie jeszcze na uwidocznienie zarodka. W październiku nieświadoma tego, że mogę już być w ciąży musiałam brać antybiotyk, bo miałam wyrywany ząb. Czy jest szansa na pojawienie się zarodka?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najprawdopodobniej ma Pani tzw. puste jajo płodowe. Jest to dość często występująca patologia, spowodowana defektami genetycznymi zarodka powstającymi mimo pełnego zdrowia rodziców i rzadko powtarzająca się w kolejnej ciąży. Nie jest to jednak jeszcze przesądzone- radzę wykonać kolejne USG po 1 lub 2 tygodniach od ostatniego. Jeśli nadal nie uda się uwidocznić zarodka, to konieczne będzie najprawdopodobniej sztuczne przyspieszenie poronienia.
Pozdrawiam serdecznie!