54 kg - czy mam nadwagę?

Witam, Mam 13 lat. Jestem chłopakiem. Ważę 54 kg oraz mam 165 cm. Poza trzema podstawowymi posiłkami zazwyczaj jadam coś słodkiego. Proszę o radę.
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest odpowiednia dla wzrostu i wieku. Poza głównymi posiłkami powinieneś spożyć jeszcze dwa mniejsze posiłki, ale nie powinny to być słodycze. Niech to będą bardziej wartościowe przekąski np. jogurt i owoc, kanapka, sałatka itp. Jeśli masz ogromną ochotę na coś słodkiego, spróbuj sięgnąć po suszone owoce lub orzechy w ilości kilku sztuk, czipsy jabłkowe, czy świeże owoce. Słodycze, które znajdują się na szczycie piramidy żywienia powinieneś jadać sporadycznie.

Pozdrawiam