55 kg wagi u 13-latki i zdrowy tryb życia

Witam ! W tym roku skończyłam 13 lat . Moja waga wynosi 55 kg . A mój wzrost to 164 cm . . . Prowadzę zdrowy tryb życia . Jem głównie owoce , warzywa i piję wodę ... proszę powiedzcie mi czy mam nadwagę czy raczej niedowagę ...
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie, dlatego nie ma powodu do obaw.
Pamiętaj, że owoce i warzywa nie mogą stanowić podstawy posiłku, a jedynie bardzo ważny dodatek do niego. Codzienna dieta powinna obfitować również w źródło białka - chude mięso ,ryby, produkty mleczne oraz źródła węglowodanów - ryż, kasze, pieczywo, makarony.
Cennym dodatkiem są też oleje roślinne (w postaci surowej do przygotowanych dań lub sałatek)