6 tydzień ciąży - brak typowych objawów

Witam, mam 29 lat i jestem w 6 tygodniu ciąży, a raczej jest to początek 7 tygodnia. W 5 tygodniu bylam u lekarza i potwierdzono ciążę. Praktycznie nie mam żadnych objawów oprócz częstszego oddawania moczu. Za 2 tygodnie mam kolejną wizytę, ale ten czas będzie dla mnie zapewne jak wieczność. Czy w 6-7 tygodniu temperatura ciała też powinna być podwyższona? Bo mi nawet temperatura nie dochodzi do 36,6. Mam też odczucie ściśniętego żołądka, ale poza tym nic. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Po pierwsze, częste oddawanie moczu to bardzo ważny objaw wczesnej ciąży. Życie to nie książka, każda kobieta jest inna, nie wszystkie mają klasyczne objawy kojarzące się z ciążą, jak np. poranne mdłości. Skoro była Pani u lekarza i ciąża została potwierdzona, to nie ma wątpliwości. Jeśli chodzi o temperaturę, powtórzyć można to samo – każda kobieta jest inna. To, że większość ma podwyższoną temperaturę w ciąży, nie oznacza że jest to 100% kobiet. Kolejną ważną kwestią jest sam sposób mierzenia temperatury. Nie wiem, jakiego termometru Pani używa, ale te elektroniczne są bardzo niemiarodajne. Poza tym temperatura powinna być mierzona codziennie o tej samej porze, najlepiej rano. Mierzyć należy w pochwie, odbycie lub w ustach pod językiem. Mierzenie pod pachą może być niemiarodajne. Ważny jest również punkt odniesienia, to, jaką temperaturę miała Pani przed ciążą.
Pozdrawiam serdecznie!