6 tydzień ciąży i śluz zabarwiony na brązowo - czy jest się czym niepokoić?

Witam, jestem w 6. tygodniu ciąży - USG 2 dni temu potwierdziło 7 mm zarodek z akcją serca. Lekarz stwierdził, że wszystko jest w najlepszym porządku. 2 dni temu, czyli po badaniu, i wczoraj pojawił mi się raz w ciągu dnia śluz delikatnie zabarwiony na brązowo - jasny brąz. Czy to coś niepokojącego? Dodam, że nie mam bólów brzucha, tylko nudności w ciągu dnia.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie jest to niepokojący objaw. W pierwszym trymestrze ciąży, delikatne plamienia z dróg rodnych są normalne - pod warunkiem, że nie towarzyszy im silny, skurczowy ból w podrzbuszu i nie przeradzają się one w intensywne, żywoczerwone krwawienie. Stan ten nie powinien jednak trwać dłużej niż 10 dni z rzędu.

Jeśli będzie Pani obserwować brązowawy śluz dłużej, proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego. Jednak nawet wtedy z ciążą nie musi dziać się nic niepokojącego.

Pozdrawiam serdecznie!