63 kg - czy jestem za gruba?

Witam, Mam 12 lat, 165 cm wzrostu i ważę 63 kg. Ile powinnam ważyć? Jak schudnąć w moim wieku?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,16, co na siatce centylowej odpowiada obszarowi lekko powyżej 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Proszę jednak, abyś się nie denerwowała. Przyczyny "większej" masy ciała mogą być różne i niekoniecznie jest to związane z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Być może masz "mocny kościec" lub intensywnie rozwiniętą tk. mięśniową.

Wyjaśnij to u lekarza. Wizyta twarzą w twarz umożliwia także wizualną ocenę ciała.

P.S

Wszystkie decyzje powinnaś konsultować z rodzicami.