Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam Przez ostatnie trzy miesiace brałam tabletki antykoncepcyjne, jednak miałam teraz miesięczną przerwę. Chciałabym do nich wrócić ale przez ten miesiac nie miałam krwawienia. Słyszałam, że po przerwaniu antykoncepcji okres może się spóźnić nawet kilka miesięcy. Chciałabym wiedzieć czy mogę w takim razie zacząć nowe opakowanie nie czekajac na pierwszy dzień cyklu czy musze czekać aż nastąpi krwawienie. pozdrawiam

Szanowna Pani!

Powinna Pani poczekać na pierwszy dzień miesiączki zanim zacznie Pani kolejne opakowanie tabletek. Jeżeli brak miesiączki będzie się przedłużał to proponuję konsultację u ginekologa.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka