7 - dniowa przerwa

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne (y****), już jakieś szóste opakowanie. Planowo za tydzień powinnam wziąć ostatnią tabletkę i mieć 7-dniową przerwę. Czy mogłabym przedłużyć branie tabletek i mieć 7dniową przerwę dopiero za dwa tygodnie? Dość długo nie widziałam się z moim chłopakiem i akurat wtedy, gdy mamy pobyć razem przez tydzień mam dostać okres. Nie chciałabym kombinować, ani też ryzykować dlatego wolałam zapytać się czy istnieje jakaś możliwość? Ostatnia tabletkę powinnam wziąć Wtorek 19 października i mieć 7 dniową przerwę, zazwyczaj w piątek już dostaje okres. Jest możliwość aby to przedłużyć i wziąć ostatnią tabletkę Wtorek 26 października i wtedy mieć ta 7 dniową przerwę? Bardzo mi na tym zależy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie jest taka możliwość, jednak nie jest to postępowanie zarejestrowane przez producenta (zatem odpowiedzialność bierze Pani na siebie). Bezpieczniej jest przyjąć 2 pełne opakowania pod rząd (czyli przesunąć wystąpienie przerwy nie o tydzień, ale o 3 tygodnie).