7-dniowa przerwa po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

proszę wybaczyć banalność pytania: 8 grudnia przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. zrobiłam 7-dniową przerwę. czy dobrze obliczyłam, i kolejną przyjęłam we wtorek 6 grudnia? jeśli nie, co mam zrobić?

Milena Lubowicz

Pierwszą tabletkę przyjęła Pani w poniedziałek 8 grudnia, zaś ostatnią z blistra w niedzielę 28 grudnia, w związku z tym przerwa powinna trwać pełne 7 dni czyli od poniedziałku do piątku, a w poniedziałek 5 stycznia powinna Pani przyjąć pierwszą tabletkę z drugiego opakowania. W takim przypadku proszę postępować zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż nie wiem jaki preparat Pani przyjmuje.
Pozdrawiam