7-dniowe opóźnienie okresu a negatywny wynik testu ciążowego

Witam, mam takie nie typowe pytanie. spóźnia mi się okres 7dzień zrobiłam test i wyszedł negatywny. co to może oznaczać ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy jest negatywny to ryzyko ciąży jest niewielkie. Zdecydowanie sugeruję jednak powtórzenie testu. Jeśli wynik będzie ujemny proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę.