7 tydzień ciąży a bóle podbrzusza - czy powód do zmartwienia?

Witam.

Jestem w 7 tyg ciąży. Tydzień temu z powodu lekkiego brązowego brudzenia wybrałam sie do szpitala by sprawdzić czy coś złego sie nie dzieje. Zostałam na oddziale wczesnej patologii ciąży przez 4 dni. W przeciągu tych 4 dni zostałam przebadana- USG, krew, HCG.

Wyszło, ze ciąża się dobrze rozwija więc zostałam wypisana ze szpitala. Jednakże 2 dni później (dzień planowanej 2 miesiączki)zaczełam krwawić. Czytałąm iż jest to mozliwe,że przez pierwszy trymestr można delikatnie krwawić- cos ala pseudo miesiączka- choć wiadomo,że miesiączką to nie jest.Dodatkowo od ostatnich 2 tyg mam lekkie bołe w podbrzuszu- szczególnie występują one w godzinach wieczornych, nie są jednostajne.

Bóle odczuwalne są w okolicach -lewej i prawej strony- coś podobnego do bóli miesiączkowych ale łagodniejsze. 2x dziennie biore Luteine dopochwowo oraz 3x dziennie No-spe. Czy powinna sie martwić tymi objawami, czy jest to raczej normalne, tym bardziej iż wyniki z USG są dobre, ciąża 7 tydz- zarodek 7mm, serduszko bije, HCG-4186,0.

Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie, gdyż martwi mnie to, tym bardziej iż jest to pierwsza ciąża. Dodam jeszcze, ze w trakcie tych tyg nie miałam wymiotów, natomiast w ciągdu nia odczuwalne są mdłości-ranne i wieczorne.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Proszę się przede wszystkim uspokoić. Wspomina Pani, że w trakcie kilkudniowej hospitalizacji miała Pani wykonane wszystkie niezbędne badania, w których lekarze nie stwierdzili odchyleń od normy. Bardzo mało prawdopodobne jest wystąpienie ciężkich zaburzeń na kilkanaście godzin po wypisie, jeśli nie nastąpił uraz lub inny czynników mogący wpłynąć negatywnie na ciążę. Silnych bólów ani intensywnego krwawienia Pani nie przytacza, wiec wydaje się, że wszystko jest jak w najlepszym porządku.

Dolegliwości, które Pani opisuje są bardzo często obserwowane na tym etapie ciąży. Krwawienie, które Pani opisuje wydaje się być fizjologiczne. Dosyć mało prawdopodobne jest wystąpienie plamienia patologicznego właśnie w dniu spodziewanej miesiączki.

Radziłabym troszeczkę się wyciszyć i nie analizować każdej zmiany w organizmie, gdyż teraz będzie miało miejsce to bardzo często a stres negatywnie wpływa na rozwój płodu.
Pozdrawiam.